Spis treści
- Konsolidacja z dodatkową gotówką – co to za produkt?
- Konsolidacja z dodatkową gotówką – jakie zobowiązania można połączyć?
- Kiedy warto zdecydować się na konsolidację z dodatkową gotówką?
- Na co można przeznaczyć dodatkową gotówkę pozyskaną w ramach konsolidacji?
- Jak wnioskować o konsolidację z dodatkową gotówką?
- Konsolidacja z dodatkową gotówką – warunki uzyskania
- Konsolidacja z dodatkową gotówką – niezbędne dokumenty
- Ile kosztuje konsolidacja z dodatkową gotówką?
- Jakie zalety i wady ma konsolidacja z dodatkową gotówką?
- Czym jest konsolidacja z dodatkową gotówką? Podsumowanie
Niestety zadłużenie Polaków wciąż rośnie, dlatego nie powinien dziwić fakt, że banki przygotowują różne produkty dostosowane do potrzeb swoich klientów. Coraz większą popularnością cieszy się konsolidacja długów, która pozwala na połączenie kilku różnych pożyczek w jedną, z niższą ratą. Niektórzy wybierają konsolidację z dodatkową gotówką. Co to za produkt? Jak można go otrzymać? Dowiedz się więcej na ten temat!
Konsolidacja z dodatkową gotówką – co to za produkt?
Jeśli zaciągnąłeś kilka zobowiązań finansowych jednocześnie, pewnie zdarzyło Ci się już usłyszeć o kredycie konsolidacyjnym. Jest to rozwiązanie, które może zapewnić mnóstwo korzyści. Łącząc wiele zobowiązań w jedno, możesz m.in. obniżyć koszt spłaty długu i odsetek czy poprawić swoją zdolność kredytową.
Wiele osób zainteresowanych jest także konsolidacją z dodatkową gotówką. Co to za rozwiązanie? Najważniejszą różnicą między zwykłą konsolidacją kredytów a konsolidacją z dodatkową gotówką jest to, że w przypadku tej drugiej opcji, kredytobiorca zyskuje nie tylko możliwość spłaty bieżących długów, ale również dodatkową kwotę pieniędzy w gotówce, którą może przeznaczyć na rozmaite cele takie jak np. remont czy inne inwestycje.
Konsolidacja z dodatkową gotówką – jakie zobowiązania można połączyć?
Konsolidacja z dodatkową gotówką jest produktem, dzięki któremu możemy zapewnić ulgę zarówno domowemu, jak i firmowemu budżetowi, a przy okazji zyskać dodatkowe środki na realizację wybranego celu. Decydując się na to rozwiązanie, możesz skonsolidować np.:
- kredyt gotówkowy,
- kredyt hipoteczny,
- karty kredytowe,
- kredyt samochodowy,
- limit w rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym,
- kredyt inwestycyjny,
- kredyt obrotowy.
W zależności od tego, w jakim banku zdecydujesz się na konsolidację zobowiązań, możesz mieć również możliwość skonsolidowania pożyczek zaciągniętych w instytucjach pozabankowych, czyli tak zwanych chwilówek.
Kiedy warto zdecydować się na konsolidację z dodatkową gotówką?
To rozwiązanie może sprawdzić się w wielu sytuacjach, ale powinieneś je rozważyć szczególnie wtedy gdy:
- masz kilka kredytów o wysokim oprocentowaniu,
- zmagasz się z problemami z zarządzaniem wieloma zobowiązaniami,
- wysokość miesięcznych rat zaczyna przerastać Twoje możliwości,
- chcesz poprawić zdolność kredytową,
- zdarza się, że zapominasz o terminowym płaceniu rat.
Na co można przeznaczyć dodatkową gotówkę pozyskaną w ramach konsolidacji?
W zdecydowanej większości banków oferujących kredyt konsolidacyjny spotkasz się z propozycją konsolidacji z dodatkową gotówką. Wybierając ją, uzyskasz dodatkowe środki, które będziesz mógł przeznaczyć na dowolny cel. To sprawia, że jest to naprawdę atrakcyjne rozwiązanie, ponieważ wybierając jeden produkt, możesz nie tylko połączyć wybrane zobowiązania i mieć mniejsze miesięczne obciążenia, ale również pozyskać dodatkowe pieniądze, które przydadzą Ci się np. na remont lub inwestycje. Pamiętaj jednak, aby być ostrożnym i nie zapominaj o odpowiedzialności finansowej – inaczej możesz wpaść w kolejne problemy finansowe! Z tego względu warto zastanowić się, czy dodatkowej gotówki nie warto przeznaczyć na utworzenie poduszki finansowej, która będzie zabezpieczeniem na trudniejszy okres.
Jak wnioskować o konsolidację z dodatkową gotówką?
Będąc zdecydowanym na konsolidację z dodatkową gotówką, możesz zastanawiać się, jak wnioskować o taki rodzaj kredytu? Otóż wystarczy, że złożysz wniosek o kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką w wybranym przez siebie banku. Właściwie rzecz biorąc, proces starania się o taki kredyt jest w dużej mierze taki sam jak w przypadku innych zobowiązań finansowych. Różnicą jest konieczność dostarczenia dokumentacji dotyczącej konsolidowanych zobowiązań.
Przygotowany wniosek wraz z kompletem niezbędnych dokumentów dostarcz pracownikowi do placówki stacjonarnej lub wyślij elektronicznie. Warto podkreślić, że nie każdy może otrzymać kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką, ponieważ wymagana jest tutaj odpowiednia zdolność kredytowa.
Niektórzy zastanawiają się również, ile czasu trwa rozpatrywanie wniosku. Niestety trudno udzielić tutaj jednoznacznej odpowiedzi, ale najczęściej ten proces trwa od kilku dni do nawet kilku tygodni. Jeśli chciałbyś maksymalnie przyspieszyć sprawę, warto, abyś skorzystał z naszego wsparcia.
Konsolidacja z dodatkową gotówką – warunki uzyskania
Jak już wspomnieliśmy, konsolidacja z dodatkową gotówką nie jest dostępna dla wszystkich. O ten produkt bankowy mogą starać się przede wszystkim osoby posiadające odpowiednią zdolność kredytową. Instytucja finansowa musi bowiem mieć pewność, że nowa comiesięczna rata nie będzie problemem. Natomiast jeśli chodzi o to, co wpływa na zdolność kredytową, to są to takie czynniki jak m.in. wiek, historia kredytowa, dochód, wysokość istniejących zobowiązań czy ilość osób na utrzymaniu.
Zwykle konsolidacja z dodatkową gotówką nie jest dostępna dla osób zadłużonych, chociaż warto dodać, że istnieje konsolidacja zadłużenia bez BIK, co może stanowić ciekawą alternatywę dla osób posiadających negatywne wpisy w bazach. W przypadku omawianego produktu, czyli konsolidacji z dodatkową gotówką, zawsze trzeba nastawić się na to, że bank dokładnie przeanalizuje historię kredytową klienta, a gdy dostrzeże negatywne wpisy w bazach dłużników, jest duże prawdopodobieństwo, że nie udzieli tego typu finansowania.
Konsolidacja z dodatkową gotówką – niezbędne dokumenty
Zdecydowałeś się na konsolidację z dodatkową gotówką i zastanawiasz się, jakie dokumenty powinieneś przygotować i dołączyć do wniosku? Każda instytucja finansowa może mieć inne wymagania w tej kwestii, ale zazwyczaj wymagane są takie dokumenty jak m.in.:
- dowód osobisty (odpowiednio zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej),
- zaświadczenie o zatrudnieniu i dochodach, wyciąg z konta z ostatnich 3 lub 6 miesięcy (odpowiednio dokumenty finansowe firmy),
- umowy dotyczące aktualnych kredytów, pożyczek lub kart kredytowych.
Zanim złożysz wniosek, przygotuj wcześniej komplet niezbędnych dokumentów, dzięki czemu proces starania się o kredyt będzie sprawniejszy. Miej na uwadze również to, że bank może oczekiwać złożenia także innych dokumentów, zwłaszcza jeśli w kręgu Twojego zainteresowania znajduje się kredyt konsolidacyjny dla firm.
Ile kosztuje konsolidacja z dodatkową gotówką?
Niełatwo jest określić koszt kredytu konsolidacyjnego z dodatkową gotówką. Ten bowiem jest zależny od licznych czynników, choć oczywiście najważniejsza jest łączna suma zobowiązań, które planujesz skonsolidować. Znaczenie ma również:
- dodatkowa kwota, którą chciałbyś otrzymać,
- oprocentowanie,
- marża banku,
- dodatkowe opłaty takie jak np. ubezpieczenie kredytu.
Istotnym czynnikiem jest również okres kredytowania. Im ten będzie dłuższy, tym comiesięczne raty będą niższe, aczkolwiek musisz brać pod uwagę, że całkowity koszt kredytu w przypadku długiego okresu kredytowania jest wyższy. Warto także wiedzieć, że im wyższa zdolność kredytowa wnioskującego, tym lepsza pozycja do ewentualnych negocjacji z bankiem, które nierzadko prowadzą do uzyskania korzystniejszych warunków kredytowania.
Jakie zalety i wady ma konsolidacja z dodatkową gotówką?
Rozważasz zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego z dodatkową gotówką, ale nie masz pewności, czy faktycznie jest to korzystny produkt bankowy? Otóż ma on wiele zalet, ale niestety nie jest pozbawiony wad. Przyjrzyjmy się najpierw jego zaletom.
Przede wszystkim wybierając konsolidację z dodatkową gotówką, można znacząco zredukować sumę wydatków w skali miesiąca, konsolidując różne typy zobowiązań, co docenisz szczególnie wtedy, gdy pojawiły się niespodziewane problemy z terminowym regulowaniem rat zaciągniętych zobowiązań. Zawsze jednak warto zadbać o to, aby kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką był dostosowany do Twoich potrzeb i oczekiwań – nasi eksperci chętnie w tym pomogą!
Kwota takiego kredytu może być naprawdę wysoka, a poza tym ten produkt zwykle oznacza również długi okres kredytowania i niskie raty. To rozwiązanie umożliwia także pozyskanie dodatkowej gotówki, którą możesz przeznaczyć na dowolny cel. Co więcej, możesz zawrzeć umowę praktycznie bez wychodzenia z domu – online lub telefoniczne.
Byłoby zbyt pięknie gdyby konsolidacja zadłużenia z dodatkową gotówką była pozbawiona wad. Najpoważniejszymi minusami tego rodzaju kredytu są przede wszystkim wydłużenie okresu kredytowania (co może być jednocześnie zaletą) czy chociażby wyższy całkowity koszt kredytu. W niektórych sytuacjach konieczne może być również dodatkowe zabezpieczenie takiej pożyczki (gdy np. łączna kwota zobowiązań jest bardzo wysoka).
Czym jest konsolidacja z dodatkową gotówką? Podsumowanie
Kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką to bezdyskusyjnie atrakcyjne rozwiązanie dla osób borykających się z problematycznym spłacaniem wielu zobowiązań finansowych. Pozwala ono nie tylko na zastąpienie kilku zobowiązań jednym, ale także na uzyskanie dodatkowej gotówki na dowolny cel, co może otworzyć nowe możliwości finansowe.
Podkreślamy, że decydując się na kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką, wcale nie pozbywasz się swoich zobowiązań – po prostu łączysz je w jeden dług. Konieczne jest zatem regularne i terminowe opłacanie rat konsolidacji, a w przypadku niedopilnowania tego, możesz narazić się na kolejne problemy finansowe. Ponadto obowiązkowo pamiętaj o odpowiedniej organizacji, utrzymywaniu zdrowych nawyków finansowych, dzięki czemu będziesz miał swoje finanse pod kontrolą i nie będą pojawiały się nowe kłopoty związane z budżetem.
Popularne artykuły
Umów się na bezpłatną konsultację
Zadzwoń (22)
Podpowiemy, zarekomendujemy i dopasujemy najlepszy produkt do Twoich potrzeb. Porozmawiajmy co możemy dla Ciebie zrobić.