Autor: Konrad

Oceń ten artykuł

Niestety czasami zobowiązania finansowe gromadzą się w błyskawicznym tempie i tracimy nad nimi kontrolę… W takiej sytuacji kredytobiorcy mogą zastanawiać się: gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny? Jest to narzędzie, które zdobyło ogromną popularność, ponieważ w prosty sposób pozwala uporządkować finanse i zmniejszyć miesięczne wydatki na spłatę zobowiązań. Czy każdy może zdecydować się na skonsolidowanie swoich zobowiązań? Gdzie udać się po taki produkt? Dowiedz się więcej!

Zacznijmy od tego, co to jest kredyt konsolidacyjny? Najprościej mówiąc, jest to rodzaj kredytu, który można zaciągnąć na spłatę bieżących zadłużeń. Skonsolidować można m.in.:

  • kredyt gotówkowy,
  • kredyt hipoteczny,
  • kredyt samochodowy, 
  • kredyt ratalny,
  • zadłużenie karty kredytowej.

Istotną cechą tego kredytu jest to, że konsolidacji nie muszą podlegać wszystkie posiadane przez kredytobiorcę kredyty czy pożyczki. To osoba zaciągająca kredyt konsolidacyjny decyduje, które zobowiązania zamienia w jedno na korzystniejszych warunkach. Konsolidacja zobowiązań pozwala na obniżenie miesięcznego kosztu, co poprawia płynność finansową i sprawia, że terminowa spłata rat jest prostsza. Aczkolwiek jednocześnie zwiększa całkowity koszt kredytu, co jest spowodowane m.in. wydłużeniem okresu spłaty.

Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny: w oddziale banku czy przez Internet?

Gdy tylko zaczniesz dostrzegać problemy ze spłatą swoich zobowiązań i poczujesz, że comiesięczne raty są zbyt dużym obciążeniem, zastanów się nad kredytem konsolidacyjnym. Ten możesz uzyskać zarówno w oddziale banku, jak i przez Internet. Gdzie najłatwiej dostaniesz kredyt konsolidacyjny? Właściwie to, jaki wybierzesz sposób ubiegania się o ten produkt, nie ma większego znaczenia, jeśli chodzi o Twoje szanse na skonsolidowanie zobowiązań. 

Kredyt konsolidacyjny w oddziale banku 

Wolisz udać się do oddziału banku, aby starać się o kredyt konsolidacyjny? Żaden problem. W takim razie przygotuj niezbędne dokumenty, takie jak m.in. dokument tożsamości (najczęściej dowód osobisty), dokumenty identyfikujące poszczególne zobowiązania i potwierdzające uzyskiwanie dochodu, a następnie odwiedź wybraną placówkę, gdzie poznasz ofertę dostosowaną nie tylko do Twoich potrzeb, ale także możliwości. 

Pamiętaj, że kredyty konsolidacyjne nie są dostępne dla każdego – wymagane jest posiadanie zdolności kredytowej czy odpowiedniego źródła dochodów. Jeśli warunki przedstawione przez bank będą Ci odpowiadały i uzyskasz pozytywną decyzję kredytową, a następnie pozostawisz swój podpis na umowie, otrzymasz kredyt konsolidacyjny. 

Kredyt konsolidacyjny przez Internet

Ciekawą alternatywą dla składania wniosku o kredyt konsolidacyjny w oddziale jest zrobienie tego przez Internet. Ta metoda ubiegania się o konsolidację zdobyła dużą popularność szczególnie wśród młodych osób

Należy zaznaczyć, że chociaż w tym przypadku można starać się o kredyt bez wychodzenia z domu, wcale nie oznacza to, że bank „łagodniej” podejdzie do analizy zdolności kredytowej klienta. Zainteresowany konsolidacją będzie musiał dostarczyć, takie same dokumenty, jak w przypadku zaciągania konsolidacji w oddziale. Co więcej, wymagane może być także podanie informacji dotyczących sytuacji prywatnej i finansowej. 

Jakie warunki należy spełnić – gdzie najłatwiej o kredyt konsolidacyjny?

Jeśli rozważasz, gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny, wiedz, że jeśli zadbasz o kilka aspektów, możesz zwiększyć swoje szanse na konsolidację praktycznie w każdej instytucji. Najważniejsze jest, abyś:

  • spróbował zaciągnąć kredyt w banku, w którym masz otwarte konto,
  • zadbał o swoją zdolność kredytową (np. może masz szansę na zmianę pracy na lepiej płatną, podjęcie dodatkowego zatrudnienia lub wynegocjowanie podwyżki),
  • miał pozytywną historię w BIK-u, 
  • ustanowił dodatkowe zabezpieczenie spłaty kredytu konsolidacyjnego,
  • zaciągnął konsolidację ze współkredytobiorcą,
  • nie miał zbyt licznych zobowiązań do skonsolidowania,
  • nie składał zbyt wielu wniosków o kredyt w krótkim czasie w różnych instytucjach finansowych.

Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny – jaki bank udzieli nam finansowania?

Z ofertami kredytów konsolidacyjnych spotkasz się w różnych bankach. Każda instytucja stara się przygotowywać dla swoich klientów unikalne oferty i ich warunki, dlatego nie warto sięgać po pierwszą lepszą opcję. Banki nieustannie walczą o klienta, więc mogą oferować naprawdę atrakcyjne rozwiązania. Porównaj wszystkie dostępne możliwości, aby dokonać najbardziej opłacalnego wyboru. 

Jakie banki oferują kredyt konsolidacyjny? Z naszej szybkiej analizy wynika, że taki produkt proponują takie instytucje jak m.in.:

  • Millennium Bank, 
  • ING Bank Śląski,
  • mBank,
  • Alior Bank,
  • PKO BP,
  • BNP Paribas,
  • Citi Handlowy,
  • Credit Agricole.

Zapoznaj się z propozycjami przygotowanymi przez powyższe banki, porównaj je i zdobądź wiedzę na temat tego, gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny na atrakcyjnych warunkach.

Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń?

Niektórzy mogą zastanawiać się, czy kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń jest możliwy do uzyskania. Tak naprawdę taki produkt dostępny jest w wielu bankach. Oznacza to, że nie zawsze konieczne jest zabezpieczenie takie jak np. nieruchomość czy inny cenny majątek. 

Gdy więc zauważysz, że masz problemy z terminowym regulowaniem rat, ale nie masz żadnego zabezpieczenia, nie obawiaj się. Zgłoś się do wybranego banku i porozmawiaj o możliwości skonsolidowania Twoich zobowiązań. Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny bez zabezpieczeń? Aby dowiedzieć się, sprawdź oferty wszystkich polskich banków lub skorzystaj z pomocy doradcy finansowego

Pamiętaj, że ten kredyt nie jest udzielany wszystkim kredytobiorcom – banki i inne instytucje finansowe mogą wymagać posiadania wysokiej zdolności kredytowej i odpowiedniej oceny w BIK.

Czy najtańszy kredyt konsolidacyjny to najlepsza opcja?

Na pierwszy rzut oka najtańszy kredyt konsolidacyjny jest najlepszą opcją, ale czy na pewno? Otóż niekoniecznie musi tak być. Oczywiście nie twierdzimy także, że jego wybór to najgorsze z możliwych rozwiązań. Aby móc to stwierdzić, podczas oceny kredytu konsolidacyjnego, należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych czynników.

  • Oprocentowanie. Kredytobiorcy zwykle preferują jak najniższe oprocentowanie. Pamiętaj jednak, że nie jest to jedyny koszt. Warto także zainteresować się tym, czy jest ono stałe, czy zmienne. Jeśli okaże się, że jest zmienne, koszt kredytu może gwałtownie wzrosnąć w przyszłości.
  • Dodatkowe opłaty. W zależności od tego, gdzie zaciągniesz kredyt konsolidacyjny, może on się wiązać z innymi opłatami dodatkowymi takimi jak np. opłata za rozpatrzenie wniosku, prowizja, czy ubezpieczenie, co w dużym stopniu może wpłynąć na koszt kredytu. 
  • Okres kredytowania. Wybierając kredyt z dłuższym okresem spłaty, można liczyć na niższe miesięczne raty, ale to tylko pozorna oszczędność, ponieważ będą naliczane odsetki przez dłuższy czas, więc koniec końców zapłacisz więcej. 
  • Warunki umowy. Nierzadko zdarza się, że w umowach znajdują się zapiski o dodatkowych opłatach za wcześniejszą spłatę kredytu. Sprawdź, czy są one widoczne także w Twojej umowie, szczególnie jeśli planujesz dokonać wcześniejszej spłaty. 

Gdy niekoniecznie zależy Ci na najtańszym kredycie konsolidacyjnym, a zamiast tego głowisz się nad tym, gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny, warto, abyś skonsultował się z doradcą finansowym, który podpowie, gdzie jest dostępna taka oferta.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kredyt konsolidacyjny?

Przed zaciągnięciem kredytu konsolidacyjnego musisz wiedzieć, na jakie czynniki warto zwrócić uwagę, aby nie okazało się, że konsolidacja będzie Twoim kolejnym problemem. Naszym zdaniem należy przede wszystkim zainteresować się:

  • oprocentowaniem kredytu – im niższe, tym mniej zapłacisz za kredyt (pamiętaj, jednak, że o całkowitym koszcie zobowiązania stanowi nie tylko oprocentowanie, ale także pozostałe opłaty),
  • okresem spłaty kredytu – im dłuższy okres kredytowania, tym większa kwota do spłaty, ale jednocześnie niższa rata miesięczna,
  • dodatkowe opłaty i koszta – mogą pojawić się opłaty takie jak np. prowizja czy opłata za wcześniejszą spłatę kredytu, 
  • różnymi wariantami konsolidacji – skorzystaj z kalkulatora kredytów konsolidacyjnych lub doradztwa eksperta kredytowego, aby dowiedzieć się, jaki wariant konsolidacji jest najkorzystniejszy w Twoim przypadku. 

Gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny? O tym musisz pamiętać!

Konsolidacja jest sposobem na połączenie kilku lub wszystkich zobowiązań w jedno, jednoczesne uporządkowanie finansów i obniżenie miesięcznych rat. Nie oznacza jednak, że jest to rozwiązanie wszystkich problemów finansowych. 

Równie ważne jest to, że konsolidacja nie jest dostępna dla wszystkich – banki wymagają m.in. dobrej zdolności kredytowej. Z kolei, jeśli chodzi o to, gdzie najłatwiej dostać kredyt konsolidacyjny, odpowiedź nie jest oczywista. O jego zaciągnięcie można starać się zarówno w oddziale banku, jak i przez Internet, a jeśli chcesz zwiększyć swoje szanse na uzyskanie pozytywnej decyzji, powinieneś m.in. zadbać o zdolność kredytową czy historię w BIK-u. 

Na samym końcu polecamy skorzystać z pomocy eksperta finansowego – jest to rozwiązanie, dzięki któremu zaoszczędzisz czas. Dlaczego warto korzystać z usług doradztwa finansowego? Nie będziesz musiał samodzielnie poszukiwać najlepszych ofert konsolidacji i zagłębiać się w ich warunki, aby zweryfikować, czy uwzględniają one Twoje potrzeby i możliwości. Po wyborze odpowiedniego rozwiązania możesz liczyć także na profesjonalną pomoc w skompletowaniu dokumentów. Już dziś zdecyduj się na bezpłatną konsultację i poznaj ofertę kredytu konsolidacyjnego skrojoną pod Twoją firmę.

Zapisz się na nasz newsletter.

Zapisując się na newsletter akceptujesz politykę prywatności EIF. Pamiętaj w każdym momencie możesz wypisać się z listy.

Umów się na bezpłatną konsultację

Zadzwoń (22) 299 69 99

Podpowiemy, zarekomendujemy i dopasujemy najlepszy produkt do Twoich potrzeb. Porozmawiajmy co możemy dla Ciebie zrobić.